Bizi Yakından Tanıyın

Bizler Amerika’da ikamet eden ve Cleveland Clinic, John Hopkins, University Hospital, Stanford Medical Center ve NYU Langone Hospitals‘da görev yapan araştırmacı tıp doktorlarıyız.

Her yıl çalıştığımız hastanelere yüzlerce misafir araştırmacı olarak gelmektedir. Observer (gözlemci) veya research fellow (araştırmacı) olarak Türkiye’den gelen meslektaşlarımızın yakındığı ortak bir konunun olduğunu fark ettik. Bu konu ise İngilizce bilimsel makale yazmadaki sorunlardı.

Türkiye’deki çeviri büroları ise yine doktorlarımızın şikâyetçi olduğu bir diğer konuydu. Bu çeviri bürolarının medikal bilgi eksiklikleri ve ana dillerinin İngilizce olmayışından dolayı tıbbi redaksiyon işlemlerini olması gerektiği gibi yapamıyorlar ve doktorlarımıza zaman ve maddi kayıplara sebep oluyorlar. Hatta etik olmayan davranışlarda bulunan bu kurumlardan akademisyen olarak uzak durulmasını tavsiye ederiz. Makale Tercüme ekibindeki tüm işlemler etik kurallar içerisinde gerçekleşir ve hiçbir şekilde etik dışı uygulamalara izin verilmez.

Yurt dışındaki yabancı şirketler ise alanları tıp olmadığı için dil bilen herhangi bir sıradan vatandaşları kullandıklarından dolayı redaksiyon hizmetlerini olması gerektiği gibi yapamamaktadırlar.

Bu yukarıdaki sebeplerden dolayı bilimsel makalelerinin İngilizce yönünden hakemlerden geri çevrildiği yönünde tarafımıza gelen şikayetlere çözüm olabilmek için www.makaletercume.com şirketini kurduk.

Bizler Çalıştığımız hastanelerdeki Amerikalı doktor meslektaşlarımızla bir ekip kurup ulaşabildiğimiz meslektaşlarımıza bu hizmeti götürmek istedik. Biz Türk doktorlar olarak sizlere verilen bu hizmet için sadece aracı oluyoruz. Tüm redaksiyon (editing-proofreading) işlemleri Tıp alanında eğitimlerini tamamlamış ve konusunda deneyimli Amerikan vatandaşı editör kadrosuyla yapılmaktadır. www.makaletercume.com bilimsel makalenizin İngilizce editing (redaksiyon) işlerini doğru, güvenli ve zamanında yapacak tecrübeye sahiptir.

Yine tıbbi çeviri işlemleri için Cleveland Clinic, John Hopkins, University Hospital, Stanford Medical Center ve NYU Langone Hospitals‘da çalışan Türk doktorlardan kurduğumuz ekip görev almakla birlikte her çeviri yapılan makale kesinlikle bir Amerikalı editörün kontrolünden geçmektedir. Alanımız TIP olduğu için SADECE Tıp konularıyla ilgili makale ve belgelerin İngilizce editing (redaksiyon) ve tıbbi çeviri işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Tecrübeyi test edin!

Alanında uzman tıp doktorunun verdiği eğitimler ile Doçentlik dosyanızda puan toplamayı kolaylaştırın...

Yaptığınız araştırmayı yayına dönüştürmek için bir çok formaliteyi yerine getirmeniz gerek. Rutin olarak bu işleri yapmadığınız için her seferinde Amerika’yı tekrar keşfetmek zorunda kalırsınız. Bu formaliteleri MakaleTercüme ekibinin verdiği eğitimler ile hızlandırabilirsiniz.

BİLGİ İÇİN

Makaleniz redaksiyon olurken siz de kendinizi geliştirebilirsiniz...

Bu sayede Makale yazma deneyiminiz artar

BİLGİ İÇİN

Güclü kadromuz daima yanınızda!

Makale Tercüme Ekibi Güçlü Akademik kadrosu ve Hizmet ekibiyle sizlere tercüme ve redaksiyon hizmetlerini en hızlı ve kaliteli şekilde sunmaktadır.

Fiyat Alın

  Select FileUpload File

  Ücretsiz Eğitimlerimizden Haberdar Olun

  Bilimsel Makale yazma, Poster Hazırlama,
  Sunum teknikleri, Proje hazırlama
  ve daha bir çok Ücretsiz eğitimden
  faydalanmak için emailinizi bırakın.

  MakaleTercume © 2022. All rights reserved.