Proje Konusunda Uzman Hocalarımız ile TÜBİTAK Proje Danışmanlığı

Proje Konusunda Uzman Hocalarımız ile TÜBİTAK Proje Danışmanlığı

Ar-Ge Proje Teşvikleri (TÜBİTAK)

Makale Tercüme uzman kadrosuyla Bilimsel alanda yazılmış projeleriniz için size TÜBİTAK Proje Danışmanlık Hizmeti vermektedir.

TÜBİTAK hem sanayi alanında hem de kobilere özel geliştirme ve destek programları yürütmektedir. Bu destek programları işletmeleri proje bazlı ele alarak değerlendirmekte ve değerlendirme sonunda da hibe imkânları sağlamaktadır.

Proje

Fakat TÜBİTAK PROJE BAŞVURU FORMlarını doldururken çok sık yapılan hatalar sebebiyle proje elenebilmektedir.

www.MakaleTercume.com PROJE DANIŞMANLIĞI ekibimiz, alanında uzman Avrupa ve NIH proje deneyimleri olan hocalarımız tarafından verilmektedir. Uzman hocalarımız proje alma konusunda deneyimli olduklarının yanı sıra şuana kadar iki yüze yakın merkezde 3 günlük programlarla PROJE EĞİTİMİ de vermektedirler.

TUBITAK

Hangi yollar izlenir?

Projenizi bize WORD dosyasında gönderdikten sonra uzman hocamızın ilk görüşlerini aldığınızda tecrübeyi siz de hissedeceksiniz.

Projeniz 4 ana başlık altında değerlendirilir. Bu başlık altına Başlık, Özet, Konu kapsam ve literatür özeti, Amaç ve Hedefler, İş Paket Zaman çizelgesi, Başarı ölçütleri, Risk yönetimi ve formda yer alan her bir alan açıklanır. Bu ana 4 başlık aşağıdaki gibidir.

1- Özgün Değer

2- Yapılabilirlik

3- Yöntem

4- Yaygın etki

Proje Danışmanlık hizmetindeki amacımız siz akademisyenlerin proje yazma konusunda eksik yanlarının belirlenmesi ve bu eksik yanların giderilerek olabildiğince kusursuz proje yazma kabiliyeti kazandırmaktır.

Bunun için uzman hocamız projenizi WORD dosyasında okurken uygun bulmadığı yerlere yorumlar yazar ve nasıl değiştirilmesi gerektiğini açıklar. Yazara gönderilen proje bu yorum ve açıklamalar ışığında yazar tarafından düzeltilir ve tekrar hocamıza gönderilir. Bu şekilde gidip gelmeler ile proje şekillenirken yazar da her defasında eksikliklerini görüp tamamlar. Gerekli görüldüğünde uzman hocamız ile yazar tele konferans yaptırılarak anlaşılmayan yerlerin anlatımı sağlanır. Proje TÜBİTAK sistemine yükleninceye kadar hizmetimiz devam eder.

1001, 1003, 1005 projeleri için proje gönderim tarihine 2 ay kalan projeleri kabul etmiyoruz. Bu kadar kısa bir zamanda kapsamlı projeleri tamamlamak çok zordur. Tamamlansa bile kabul olma yüzdeleri çok düşüktür. TÜBİTAK’a projenizi gönderdiğinizde kabul olmasını hedeflediğimiz için zamana ihtiyacımız vardır.

1002 ve 3001 gibi çok düşük ölçekli projelerde son başvuru tarihi olmadığı ve istediğiniz zaman projeyi sisteme yükleyebildiğiniz için daha esnek olunmasında sorun görülmemektedir.

Bizimle bağlantıya geçin!

Bizimle bağlantıya geçin. Projeniz hakkında daha detaylı konuşalım.

Kurum olarak gizliliğe çok dikkat etmekteyiz. Projeniz sadece Proje Koordinatörümüz ve Uzman hocamız haricinde kimseyle paylaşılmamaktadır.

Daha detaylı bilgi için email adresimiz makale@makaletercume.com

 

Cevap yaz

olmalısınız Giriş Konuya yorum yazmak için.

× Makale Tercume WhatsApp Hattı