Yüksek Kalite ve En Uygun Fiyat

Hizmetlerimizin tutarı; söz konusu belgelerin ve yapılacak hizmetlerin niteliklerine bağlı olarak gerçekleştirilecek incelemelerle tespit edilmektedir. Fiyatlarımız makalenin karakter sayısı baz alınarak hesaplanmaktadır. Fiyat talebi yapmak için bize makalenizi gönderdikten 6 saat içerisinde fiyat belirlenir ve tarafınızdan onay beklenir.

Yukarıdaki miktar sadece makalenizin redaksiyon işlemi için değildir.

Aynı zamanda tıp doktoru olan Amerikalı editörlerimiz, makalenizin İngilizcesi yanında bilimsel yönden de gerektiğinde yorumlar yapıp makalenizi hakemlere göndermeden önce ön bir bilimsel eleştiriden geçirebilirler. Bunun için gelen makalenin konusuna göre uzmanlığı o yönde veya yakın olan doktor editörler seçilir. Comment (Yorum) yazan yerlerde tıp doktoru editörlerimizin soruları ve önerileri olabilir. Makalenin daha güzel bir şekil alması açısından o sorulara cevap bulmanızı tavsiye ederiz. Makalenizi bizden redaksiyon işlemi bitmiş halde aldıktan sonra, eğer ekleme veya çıkartmalarda bulunmanız gerekiyorsa, yaptığınız değişiklikleri KIRMIZI renkte işaretleyerek tekrar bize gönderip son bir kontrolden (FİNAL redaksiyon) geçirdikten sonra hakemlere göndermenizi öneririz. Unutmayınız ki makaletercume.com makaleniz İngilizce yönünden hakemlerden onay alana kadar size hizmet verecektir ve ilk başta belirtilen fiyat talebi haricinde hiç bir ücret talep etmeyecektir.

Makalenizin bilimsel eksikliğinden doğan yeni eklemeler buna dahil değildir. Aynı zamanda hakemlere gönderilen makalenin EN SON EDİTÖRLERİMİZİN EDİT (REDAKSİYON) ETTİĞİ ŞEKİLDE OLMASI şartını arıyoruz. Çünkü editörlerimiz işlerini bitirdikten sonra yazarın yeni ekleme ve çıkartmalar yapması ve bu kısımları kontrol ettirmeden hakemlere göndermesi, makale ve cümle yapısını bozmaktadır. Bu sebepten dolayı bizden ve editörlerimizden kaynaklanmayan bu hatayı kabul edemiyoruz ve kontrol için bize tekrar gönderildiğinde yeni bir makale şeklinde değerlendiriliyor. Makaleniz hakemlerden onay alana kadar sizinle iletişim halinde oluyoruz. Ödemelerinizi size vereceğimiz Türkiye’deki banka hesap numaramızı (IBAN) kullanarak yapabileceğiniz gibi eğer isterseniz PAY PAL da kullanabilirsiniz.

Fiyat talebi ile ilgili sorularını için bizimle irtibata geçiniz. Ayrıntılı bilgi için makale@makaletercume.com E-mail adresimizi kullanarak veya Whatsapp hattımız ile 00905330949716 bizimle bağlantıya geçebilirsiniz.

Aşağıdaki Fiyat talebi formunu doldurarak makalenizi bize gönderebilirsiniz.

Fiyat Alın

  Select FileUpload File
  Buna Kesinlikle Dikkat Edin!

  Son işlemi Amerikalı Tıp doktorları yapmalı!

  Türkiye’den bize başvuran meslekteaşlarmızın çoğu yeterli düzeyde İngilizce dil eğitimi alamadıklarından dolayı ana dil kıvamında o dili düşünememektedirler. Bu yüzden makale yazımlarındaki kaliteden dolayı istenilen dergilerde kabul olma oranı da düşmektedir. Bu açığı kapamak için ise çeviri firmalarını kullanmaktadırlar. Fakat her çeviri firması tıbbi makale redaksiyonu yapabilir mi?

  BİLGİ İÇİN

  Tercüme Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  Meslektaşlarımız için önemli bilgiler içerir

  BİLGİ İÇİN

  “Başarı kolay elde edilir, zor olan başarıyı hak etmektir.”

  Albert Camus

  Nasıl Çalışıyoruz

  Sık Sorulan Sorular

  Makale Ücretlendirmesi nasıl yapılıyor?

  Makaleniz tarafımıza geldikten sonra ilgili branştaki tıp doktoru editörümüz inceliyor. Karakter sayısına göre makale ücretlendiriliyor ve süresi bildiriliyor.

  Çeviri ve redaksiyon kaç gün sürüyor?

  15-20 bin karakterli bir makale için redaksiyon süresi 7 gün istiyoruz. En az iki editör makalenizi redaksiyon edeceği ve editörlerimiz hali hazırda Cleveland Clinic Hastanesinde çalıştıklarından dolayı 7 gün istiyoruz fakat genelde 3. ile 5. gün arası makale yazara teslim edilir. Çeviriler de ise 10 gün istiyoruz. Çeviriyi yapan doktor editörümüzden sonra Amerikalı editörlerimiz redaksiyonunu yaparak hata oranını neredeyse sıfıra indirerek makale yazara teslim edilir.

  Peki makalem Ret alırsa

  Makaleniz bizim ekibimiz tarafından Çeviri veya Redaksiyon yapıldığında yaptığımız işe GARANTİ veriyoruz. Hakemlerden gelebilecek dil eleştirilerini birlikte değerlendiriyoruz ve gerekli düzeltmeleri yapıyoruz. Aşağıdaki kurallara uyduğunuz takdirde başta belirtilen ücret dışında sizden hiçbir ücret talep edilmeyecektir.
  1. Öncelikle Dergiye makaleyi gönderirken bizim edit ettiğimiz şekliyle göndermeniz gerekiyor. Bizden aldıktan sonra ÖZET, TEŞEKKÜR BÖLÜMÜ gibi yerleri ekler ve bu bölümdeki İngilizceden dolayı ret alırsa ki genelde yazarlar bunu çok yapıyor, bu durumda makaletercume ekibi sorumluluk almuyor. Makalenizi bize BÜTÜN halinde yani DERGİYE göndereceğiniz şekliyle tüm bölümlerini bize gönderirseniz hem makaleniz için Sertifika hazırlayabiliriz hem de aşağıda bahsedeceğimiz GARANTİ kapsamına girersiniz. Ücretlendirme yaparken karakter hesaplanması sırasında kaynakçalar DAHİL EDİLMİYOR. Dolayısıyla Bütün olarak gönderirken ayırmanıza gerek yoktur.
  2. Yukarıda bahsettiğimiz şekilde BÜTÜN olarak (dergiye gönderilecek şekilde) makalenizin redaksiyonu yaptığımızda. Siz hiç ekleme ve çıkartma yapmadan dergiye gönderip eğer DİL eleştirisi alırsanız hemen bizimle bağlantıya geçiyorsunuz. Öncelikle gerçekten hata var mı inceliyoruz. Başka bir editörümüz makalenizi baştan sona kadar tekrar inceleyecek bundan sonra eğer İngilizcesinde hala sorun yoksa editörlerimiz hakemlerle sizi zıt düşürmemek için bazı cümlelerin anlamları bozulmadan yapısını değiştirecekler. Bu şekilde hakemlere zıt düşmeden makale üzerinde bazı değişiklikler yaptığımızda ön yargılı davranan dergilerin şuana kadar sorunsuz olarak gönderilen makaleleri kabul ettiklerini tecrübe ettik. Tabii ki yukarıda bahsettiğimiz gibi makalenin bilimselliği ve gönderilen derginin etki değeri de kabul sırasında çok büyük rol oynuyor.
  3. Bize gelen makalelere TAKİP numarası veriyoruz ve bu şekilde makaleyi rahatlıkla takip edebiliyoruz. Önceliğimiz siz Türk meslektaşlarımıza yardımcı olmak ve işlerini kolaylaştırmaktır.

  Makalemin çevirisi ve redaksiyonunu kimler yapacak?

  Ekibimiz

  Bizler Amerika’da ikamet eden ve Cleveland Clinic Hastanesinde görev yapan araştırmacı tıp doktorlarıyız. Ekibimize tıp doktoru olamayan editörleri kesinlikle dahil etmiyoruz.

  Redaksiyon

  Çalıştığımız yerdeki Amerikalı doktor ekip arkadaşlarımızla bir ekip kurup ulaşabildiğimiz meslektaşlarımıza bu hizmeti götürmek istedik. Biz Türk doktorlar olarak sizlere verilen bu hizmet için sadece aracı oluyoruz. Tüm redaksiyon (editing-proofreading) işlemleri Tıp alanında eğitimlerini tamamlamış ve konusunda deneyimli Amerikan vatandaşı editör kadrosuyla yapılmaktadır. www.makaletercume.com bilimsel makalenizin İngilizce editing (redaksiyon) işlerini doğru, güvenli ve zamanında yapacak tecrübeye sahiptir.

  Tercüme işlemleri

  Yine tıbbi çeviri işlemleri için Cleveland Clinic’te çalışan Türk doktorlardan kurduğumuz ekip görev almakla birlikte her çeviri yapılan makale kesinlikle bir Amerikalı editörün kontrolünden geçmektedir. Alanımız TIP olduğu için SADECE Tıbbi ve Biyoloji konularıyla ilgili makale ve belgelerin İngilizce editing (redaksiyon) ve tıbbi çeviri işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

  Makalenizi Gönderin

  Etki Değeri (IMPACT FACTOR) Yüksek Dergilerde Yayınlarınız Olsun.

  Makalenizin Bilimsel içeriği ne olursa olsun olabildiğince yüksek etki değeri dergiye göndermek hedefiniz olsun. 1.5 etki değerine göndermek yerine etki değeri 2 olan dergiyi zorlamalısınız. Tüm bilimsel makalelerin %80’i etki değeri 2’nin altında yer almaktadır. Makalenizin akıcı dili sonuçlarınızı sunmanız için çok önemlidir. Hakemleri etkileyebilmek için makalenizin diline dikkat etmeniz gerekir.

  Ücretsiz Eğitimlerimizden Haberdar Olun

  Bilimsel Makale yazma, Poster Hazırlama,
  Sunum teknikleri, Proje hazırlama
  ve daha bir çok Ücretsiz eğitimden
  faydalanmak için emailinizi bırakın.

  MakaleTercume © 2022. All rights reserved.