Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

ingilizce editing

Bizler Amerika’da ikamet eden ve Cleveland Clinic Hastanesinde görev yapan araştırmacı tıp doktorlarıyız.

Amerika’da bulunan çalıştığımız hastaneye hersene yüzlerce misafir araştırmacı olarak gelmektedir. Observer (gözlemci) veya researchfellow (araştırmacı) olarak Türkiye’den gelen meslektaşlarımızın yakındığı ortak bir konunun olduğunu fark ettik. Bu konu ise İngilizce bilimsel makale yazmadaki sorunlardı.

Türkiye’deki çeviri büroları ise yine doktorlarımızın şikâyetçi olduğu bir diğer konuydu. Bu çeviri bürolarının medikal bilgi eksiklikleri ve ana dillerinin İngilizce olmayışından dolayı tıbbi redaksiyon işlemlerini olması gerektiği gibi yapamıyorlar ve doktorlarımıza zaman ve maddi kayıplara sebep oluyorlar.

Yurt dışındaki yabancı şirketler ise alanları tıp olmadığı için dil bilen herhangi bir sıradan vatandaşları kullandıklarından dolayı redaksiyon hizmetlerini olması gerektiği gibi yapamamaktadırlar.

Bu yukarıdaki sebeplerden dolayı bilimsel makalelerinin İngilizce yönünden hakemlerden geri çevrildiği yönünde tarafımıza gelen şikayetlere çözüm olabilmek için www.makaletercume.com web sayfasını kuruduk.

Çalıştığımız yerdeki Amerikalı doktor ekip arkadaşlarımızla bir ekip kurup ulaşabildiğimiz meslektaşlarımıza bu hizmeti götürmek istedik. Biz Türk doktorlar olarak sizlere verilen bu hizmet için sadece aracı oluyoruz. Tüm redaksiyon (editing-proofreading) işlemleri Tıp alanında eğitimlerini tamamlamış ve konusunda deneyimli Amerikan vatandaşı editör kadrosuyla yapılmaktadır. www.makaletercume.com bilimsel makalenizin İngilizce editing (redaksiyon) işlerini doğru, güvenli ve zamanında yapacak tecrübeye sahiptir.

Yine tıbbi çeviri işlemleri için Cleveland Clinic’te çalışan Türk doktorlardan kurduğumuz ekip görev almakla birlikte her çeviri yapılan makale kesinlikle bir Amerikalı editörün kontrolünden geçmektedir. Alanımız TIP olduğu için SADECE Tıbbi ve Biyoloji konularıyla ilgili makale ve belgelerin İngilizce editing (redaksiyon) ve tıbbi çeviri işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Redaksiyon (Editing) ve Tercüme (Çeviri) işlemlerinde Kalite Güvencesi

www.makaletercume.com tarafından yapılan redaksiyonlar hatasız olması adına ikinci editör tarafından tekrar kontrol edilir. Genelde makalenin konusuna yakın bölümlerde görev yapan doktor editörlerimize yönlendirme yaparak daha doğru hizmet vermeye çalışıyoruz. Siz müşterilerimize dil bilgisi bakımından mükemmel, içeriği güvenilir ve yüksek kalitede hizmetlerimiz elektronik ortamda gönderilir.

www.makaletercume.com‘un en büyük avantajlarından biri hızlı redaksiyon (editing) yapmasıdır. Bize gönderdiğiniz belgeler redaksiyon edildikten kısa süre sonra e-mail adresinize gönderilir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Müşteri sürekliliğimizin temellerinden biri, işimize göstermiş olduğumuz titizlik, işin zamanında teslim edilmesi ve elbette gizliliktir!

Aylarca üzerinde emek vererek çalıştığınız projenizi makaleye dönüştürürken özellikle İngilizce yönünden her kelimenin doğru kullanılmasını, kelimelerin birbirleriyle akıcı bir şekilde bağlantılı olmalarını arzu edersiniz ve bunun için bir çok kez kendiniz veya tanıdıklarınız makalenin üzerinden geçerler. Ama makalenizi özellikle ana dili İngilizce olan hakemlere yollayacağınızı unutmayınız, yapılacak daha fazla iş olduğu için biz buradayız. Peki bunlardan başka neler mi yapılacak…

 

  1. Öncelikle Yukarıda bahsettiğimiz gibi Ekibimiz Amerikalı (tıp doktoru) Bilim Adamlarından Oluşmaktadır

Türkiye’den bize başvuran müşterilerimizin çoğu İngilizce dili ile yetişmediklerinden ana dil kıvamında o dili düşünememektedirler. Editörlerimizin hepsi Amerikalı olup aynı zamanda tıp alanında halen araştırmalarını ve öğrenimlerini sürdürmekte olan, makale ve proje yazılımlarında tecrübeli bilim insanlarıdır. Onların redaksiyon yaptığı makalelerinizde cümlelerin nasıl doğru şekilde kullanılması gerektiğini görecek ve her seferinde sizlerde makale yazma kabiliyetinizi geliştirmiş olacaksınız.

  1. Tıp Alanında Bilgiliyiz

Editörlerimiz her alanda değil yalnız TIP, moleküler genetik ve biyoloji dallarına odaklanmış ve uzmanlaşmışlardır. Bu nedenle diğer dallardan gelen makaleler kabul edilmemektedir. İşimizi en doğru şekilde yapmak istediğimizden dolayı sadece uzman olduğumuz alanlarda tercüme (çeviri) ve redaksiyon (editing) yapmaktayız. Editörlerimiz bize yollayacağınız makalenin sadece gramer hatalarını düzeltmekle kalmayıp aynı zamanda cümlelerin akıcı olması konusunda da titiz davranmaktadırlar.

  1. Uygun Fiyat

www.makeltercume.com sitesinin kuruluş prensibi Türk bilim insanlarının yaptıkları çalışmalarının dil gibi bir engele takılıp, olması gereken yerden düşük seviyelerdeki dergilerde yayınlanmasını engellemektir. Bu nedenle diğer her dilde ve her konuda çeviri yapmaya çalışan sitelerden çok daha uygun fiyatlarla hizmet vermektedir. Size verilen ücret üzerine hiç bir şekilde vergi, ekstra işlemler ilave edilmez.

  1. Sizinle Devamlı İletişim İçerisinde Olacağız

Makalenizi bize gönderdiğiniz anda sizin makalenizle ilgilenmesi için ekibimizden bir editör tayin edilir. Makaleniz hakkında tüm bilgileri makalenizden sorumlu olan şahıstan alabilirsiniz. Bize makalenizi gönderdikten sonra mail adresinize makalenize vereceğimiz bir kimlik numarası ve takribi makalenin teslim tarihini alacaksınız. Eğer her hangi bir problem veya soruyla karşılaşırsanız müşteri hizmetlerimize günün her saati e-mail ile ulaşabilirsiniz. Eğer bizler makaleniz hakkında her hangi bir sorunla karşılaşırsak müşteri hizmetlerimiz sizinle e-mail veya telefon yoluyla bağlantıya geçecektir.

  1. Son Olarak GİZLİLİK Prensibimizdir

Bize başvurduğunuzda hiç bir şekilde bilgileriniz kişi veya kurumlarca paylaşılmayacaktır. Gizlilik prensibimize çok önem veriyoruz. Bizimle çalışmaya başladığınız andan itibaren her türlü yazışmalar özel gizlilik içerisinde saklanacaktır.

ADIM ADIM MAKALENIZI BIZE GONDERDIGINIZDEKI ISLEMLERI GORMEK ICIN BURAYA TIKLAYINIZ

Ayrıntılı bilgi için makale@makaletercume.com e-mail adresimizi kullanarak veya Whatsapp hattımız ile bizimle bağlantıya geçebilirsiniz.

× Makale Tercume WhatsApp Hattı