İntihal Oranı Düşürme

Web sitesi için içerik hazırlayanların yanı sıra tez yazan ya da proje oluşturan kişilerin dikkat etmesi gereken en önemli unsurların başında intihal oranı düşürme gelir. Özellikle tez hazırlayan kişilerin ortak sorunu haline gelen intihal oranı düşürme işlemlerinin kolaylıkla yapılması için gerçekleştirilen yöntemlerin en kolayı, alınan tez intihal oranı düşürme sonuçlarına göre metnin yeniden yorumlanarak yazılmasıdır. Günümüzde en sık intihal sorunu tezden makale yazma gibi süreçlerde kendini gösterir.

Raporda belirlenen benzer yerlerin özgün bir şekilde tekrar oluşturulması için metnin anlamında farklılık olmaması önemlidir. Rapor sonrası değişikliklere gerek kalmaması için aslında yazım sürecinde ya da çeviri sırasında hiç intihal yapmamak ve mevcut içeriği yorumlayarak yazmak gerekir.

Bununla birlikte lisans ya da yüksek lisans öğrencilerinin tezlerini ya da projelerini oluşturma sürecinde ister istemez 2021 intihal oranı düşürme için özel olarak birtakım redaksiyon çalışmalarının yapılması önemlidir. Bu tür çalışmaların ise alanında uzman kişiler tarafından özenle yapılması önemlidir. Aksi takdirde istenen başarılı sonuçlara ulaşılması imkânsız hale gelir.

Kes kopyala yapıştır sisteminden yararlanarak proje, tez gibi ödevlerini oluşturan öğrencilerin esas kaynaklarla ödev arasındaki benzerliği ortadan kaldırması için intihal düşürme konusunda profesyonel destek alması tavsiye edilir. İntihal oranı düşürme fiyatları ise ödevin uzunluğuna, teslim zamanına, zorluğuna göre değişiklik gösterir. Konuyla ilgili bizimle irtibata geçerek güncel intihal oranı düşürme ücretleri ile ilgili net bilgi alabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi için makale@makaletercume.com e-mail adresimizi kullanarak veya Whatsapp hattımız ile 00905330949716 bizimle bağlantıya geçebilirsiniz.

Kabul olmayan projemiz yok!

Tıbbi Bilimlere Yönelik Proje Hazırlama

Proje yazma ekibimiz tecrübelerine güveniyor. National research institute (NIH) veya TUBİTAK gibi kurumlarda hali hazırda proje hakemliği yapan ekibimizin yönlendiriği projelerin kabul oranı %100’dür. Ekibimiz bu konuda kendisine güveniyor.

BİLGİ İÇİN

İntihal Oranı Nasıl Düşürülür?

İntihal oranı düşürme konusunda çok çeşitli çalışmalar yapılmasına rağmen en önemli adım metnin oluşturulma sürecidir. İntihal oranı düşürme ihtiyacıyla karşı karşıya kalmamak adına öncelikle profesyonel şekilde alıntının nasıl yapılacağı iyi bilinmelidir. Herhangi bir kaynaktan alıntı yapılacağı zaman olduğu gibi cümleleri almak yerine anlamı bozulmadan metni tekrar yorumlamak gerekir.

Aynen alınan cümleler için ise kaynak gösterilmesine dikkat edilmelidir. Kaynakça üzerinden kaynağın belirtilmesi gerekir. Özellikle medikal çeviri gibi zorlu metinlerin yer aldığı tez, proje gibi ödevlerin kusursuz şekilde yorumlanması için ise bu konuda deneyimli ve uzman olan kişilerden destek alınması gerekir. Böylece tez intihal oranı düşürme konusunda herhangi bir problemle karşılaşılmaz.

Belirli faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösteren intihal oranı düşürme fiyatları ise genel olarak firmamızda uygun aralıklarda yer alır. İntihal sorunu olan ödevlerin kusursuz hale getirilmesi ve benzer yerlerin özetleri çıkarılarak tekrar yazılması için bizden destek alabilirsiniz. Uygun intihal oranı düşürme ücretleri sayesinde bütçenizi sarsmadan siz de ideal özelliklere sahip olan projelerinizi ya da tezlerinizi oluşturabilirsiniz.

En Etkili İntihal Oranı Düşürme Yöntemleri Nelerdir?

2021 intihal oranı düşürme konusunda yapılan çalışmalar özellikle lisans ve yüksek lisans öğrencileri arasında oldukça merak edilen bir konudur. Bu noktada en etkili yöntemlerin başında anlam bozukluğu olmadan benzer cümlelerin yeniden yorumlanması gelir. Buna rağmen benlikler söz konusu ise benzer kelimelerin eş anlamlıları yazı içerisinde kullanılır. Bu sayede tez intihal oranı düşürme çalışmalarında başarılı sonuçlar elde edilir.

Tıbbi redaksiyon gibi önemli çalışmalarda benzer cümlelerin özgün hale getirilmesi için cümlenin anlam bütünlüğünde sorun olmadan farklı kelimelerin kullanılması gerekir. Bazen tırnak işareti kullanımı sayesinde de bu tür benzerliklerin üstesinden gelinebilir. Bu tür çalışmaların titizlikle yapılması gerekir.

Cümlede anlatım bozukluğu olduğu vakit yapılan intihal oranı düşürme işlemlerinin hiçbir anlamı olmaz. Bu da ancak profesyonel destek alınması ile mümkün olur. İntihal oranı düşürme için alanında uzmanlaşan kişilerden yardım almak gerekir. Metnin uzunluğuna ve zorluğuna bağlı olarak değişen intihal oranı düşürme fiyatları, firmamız bünyesinde oldukça uygun aralıklarda belirlenerek bütçe dostu olmayı başarır. Dilediğiniz zaman 2021 intihal oranı düşürme işlemleri için bizimle iletişime geçebilir ve aklınıza takılan her türlü konuda bizden destek alabilirsiniz. Güncel intihal oranı düşürme ücretleri hakkında da detaylı bilgi alarak siparişinizi kolaylıkla verebilirsiniz.

Tercüme Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Meslektaşlarımız için önemli bilgiler içerir

BİLGİ İÇİN

Nasıl Çalışıyoruz

Sık Sorulan Sorular

Makale Ücretlendirmesi nasıl yapılıyor?

Makaleniz tarafımıza geldikten sonra ilgili branştaki tıp doktoru editörümüz inceliyor. Karakter sayısına göre makale ücretlendiriliyor ve süresi bildiriliyor.

Çeviri ve redaksiyon kaç gün sürüyor?

15-20 bin karakterli bir makale için redaksiyon süresi 7 gün istiyoruz. En az iki editör makalenizi redaksiyon edeceği ve editörlerimiz hali hazırda Cleveland Clinic Hastanesinde çalıştıklarından dolayı 7 gün istiyoruz fakat genelde 3. ile 5. gün arası makale yazara teslim edilir. Çeviriler de ise 10 gün istiyoruz. Çeviriyi yapan doktor editörümüzden sonra Amerikalı editörlerimiz redaksiyonunu yaparak hata oranını neredeyse sıfıra indirerek makale yazara teslim edilir.

Peki makalem Ret alırsa

Makaleniz bizim ekibimiz tarafından Çeviri veya Redaksiyon yapıldığında yaptığımız işe GARANTİ veriyoruz. Hakemlerden gelebilecek dil eleştirilerini birlikte değerlendiriyoruz ve gerekli düzeltmeleri yapıyoruz. Aşağıdaki kurallara uyduğunuz takdirde başta belirtilen ücret dışında sizden hiçbir ücret talep edilmeyecektir.
  1. Öncelikle Dergiye makaleyi gönderirken bizim edit ettiğimiz şekliyle göndermeniz gerekiyor. Bizden aldıktan sonra ÖZET, TEŞEKKÜR BÖLÜMÜ gibi yerleri ekler ve bu bölümdeki İngilizceden dolayı ret alırsa ki genelde yazarlar bunu çok yapıyor, bu durumda makaletercume ekibi sorumluluk almuyor. Makalenizi bize BÜTÜN halinde yani DERGİYE göndereceğiniz şekliyle tüm bölümlerini bize gönderirseniz hem makaleniz için Sertifika hazırlayabiliriz hem de aşağıda bahsedeceğimiz GARANTİ kapsamına girersiniz. Ücretlendirme yaparken karakter hesaplanması sırasında kaynakçalar DAHİL EDİLMİYOR. Dolayısıyla Bütün olarak gönderirken ayırmanıza gerek yoktur.
  2. Yukarıda bahsettiğimiz şekilde BÜTÜN olarak (dergiye gönderilecek şekilde) makalenizin redaksiyonu yaptığımızda. Siz hiç ekleme ve çıkartma yapmadan dergiye gönderip eğer DİL eleştirisi alırsanız hemen bizimle bağlantıya geçiyorsunuz. Öncelikle gerçekten hata var mı inceliyoruz. Başka bir editörümüz makalenizi baştan sona kadar tekrar inceleyecek bundan sonra eğer İngilizcesinde hala sorun yoksa editörlerimiz hakemlerle sizi zıt düşürmemek için bazı cümlelerin anlamları bozulmadan yapısını değiştirecekler. Bu şekilde hakemlere zıt düşmeden makale üzerinde bazı değişiklikler yaptığımızda ön yargılı davranan dergilerin şuana kadar sorunsuz olarak gönderilen makaleleri kabul ettiklerini tecrübe ettik. Tabii ki yukarıda bahsettiğimiz gibi makalenin bilimselliği ve gönderilen derginin etki değeri de kabul sırasında çok büyük rol oynuyor.
  3. Bize gelen makalelere TAKİP numarası veriyoruz ve bu şekilde makaleyi rahatlıkla takip edebiliyoruz. Önceliğimiz siz Türk meslektaşlarımıza yardımcı olmak ve işlerini kolaylaştırmaktır.

Makalemin çevirisi ve redaksiyonunu kimler yapacak?

Ekibimiz

Bizler Amerika’da ikamet eden ve Cleveland Clinic Hastanesinde görev yapan araştırmacı tıp doktorlarıyız. Ekibimize tıp doktoru olamayan editörleri kesinlikle dahil etmiyoruz.

Redaksiyon

Çalıştığımız yerdeki Amerikalı doktor ekip arkadaşlarımızla bir ekip kurup ulaşabildiğimiz meslektaşlarımıza bu hizmeti götürmek istedik. Biz Türk doktorlar olarak sizlere verilen bu hizmet için sadece aracı oluyoruz. Tüm redaksiyon (editing-proofreading) işlemleri Tıp alanında eğitimlerini tamamlamış ve konusunda deneyimli Amerikan vatandaşı editör kadrosuyla yapılmaktadır. www.makaletercume.com bilimsel makalenizin İngilizce editing (redaksiyon) işlerini doğru, güvenli ve zamanında yapacak tecrübeye sahiptir.

Tercüme işlemleri

Yine tıbbi çeviri işlemleri için Cleveland Clinic’te çalışan Türk doktorlardan kurduğumuz ekip görev almakla birlikte her çeviri yapılan makale kesinlikle bir Amerikalı editörün kontrolünden geçmektedir. Alanımız TIP olduğu için SADECE Tıbbi ve Biyoloji konularıyla ilgili makale ve belgelerin İngilizce editing (redaksiyon) ve tıbbi çeviri işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Makalenizi Gönderin

Ücretsiz Eğitimlerimizden Haberdar Olun

Bilimsel Makale yazma, Poster Hazırlama,
Sunum teknikleri, Proje hazırlama
ve daha bir çok Ücretsiz eğitimden
faydalanmak için emailinizi bırakın.

MakaleTercume © 2021. All rights reserved.

Call Now ButtonHemen Arayın