Ithenticate (benzerlik) raporunuz yüksek ise yeni hizmetimizden faydalanın

Ithenticate (benzerlik) raporunuz yüksek ise yeni hizmetimizden faydalanın

Hemen hemen tüm bilimsel dergiler plagiarism (aşırma – alıntı) konusu üzerinde duruyorlar ve gelen tüm makaleleri özel programlarla tarayıp makale içerisende kopyala yapıştır yapılmış yerleri tespit edebiliyorlar. Bu durum eğer dikkat edilmez ise çok büyük etik sorunları da beraberinde getirebiliyor. 

Ekibimiz sizlerin bu duruma düşmemesi için yeni bir hizmet başlattı. Eğer makalenizde çok sayıda benzerlik olabileceğini düşünüyorsanız makalenizi bize gönderdiğiniz takdirde şu basamaklardan geçiyor.

1- Öncelikle ITHENTICATE (benzerlik) raporu alınıyor. Eğer makalenizin benzerliği %15 veya aşağısı ise hiç bir sorun olmadan sadece redaksiyon yapılarak size teslim edilir.

2-Eğer benzerlik %15’in üzerinde ise, rapor sizinle paylaşıldıktan sonra editörlerimiz tarafından raporda belirtilen ilgili cümlelerin anlamları değişmeden farklı şekilde ifade edilmesi sağlanır. Cümle değişiklikği veya Paraphrasing de denilen bu işlem sonra makaleniz orjinal bir hal alır.

3-Benzerliği %15’in altına inen makalenizin genel redaksiyonu yapıldıktan sonra ITHENTICATE (benzerlik) raporu ile birlikte işlemi biten makaleniz tarafınıza teslim edilir.

 

3 yorum

  1. 3317 kelimeden oluşan maklamizde % 59 benzerlik bulunmuştur. bu konuda detaylı bilgi almak istiyoruz.( ücreti süresi gibi)
    teşekkürler

  2. ithenticate programı kullanarak bunu yapabilirsiniz. Program size hangi bilimsel makaleden ne kadar alındığını konusunda bilgi verecektir. İthenticate raporu sadece bilimsel makaleler için kullanılır. Bunun dışında alıntı yaptığınız yere atıfta bulunmanız yeterlidir. Alıntı yapılan yazıyı değiştirip kendi yorumunuzu koyarak alıntı oranını düşürür ve plagiarism yapmamış olursunuz. İlginiz için teşekkürler

Trackbacks/Pingbacks

  1. Bilimsel Makale Hazırlarken – MakaleTercume – Medikal Çeviri Redaksiyin Bilimsel - Ithenticate (benzerlik) raporum yüksek ise yeni hizmetimizden nasılfaydalanabilirim?

Cevap yaz

olmalısınız Giriş Konuya yorum yazmak için.

× Makale Tercume WhatsApp Hattı