HomeBilimsel Tercüme Hizmeti

Bilimsel Tercüme Hizmeti

Kaliteli ve akıcı tercüme hizmetimizle makalenizin bilimsel içeriği ne olursa olsun olabildiğince yüksek etki değerine sahip olarak dergiye gönderilmesini sağlıyoruz!

Makale çeviri tercüme
BİLİMSEL TERCÜME

Bilimsel tercümede rakipsiz hizmet

Editörlerimiz bilimsel dergiler için yazılmış Tıp alanındaki makalenizi Türkçe’den İngilizce’ye doğru ve akıcı biçimde tercüme ederler.

Tercüme işlemi süresince interaktif olarak sizinle daima iletişimde bulunarak doğru, hızlı ve anlaşılır sonuçları sizlere sunarlar. Makaledeki her cümle, içerdiği anlama ve yazarın anlatım şekline uygun olarak tercüme edilir.

Editörlerimiz aynı zamanda makalenin içeriği konusunda da görüş bildirip ön bir revizyona tabi tutarak makalenizin daha kolay bir şekilde hakemlerce kabul edilmesi için gerekli noktaları sizlere iletmektedir.
NASIL ÇALIŞIYORUZ?

Tercüme işlem süreci

Makalenizi gönderin

Makalenizi gönderin

Makalenizi Word (.DOC veya .DOCX) formatında bize gönderin. Web sayfamızdaki TEKLİF AL butonunu kullanarak veya doğrudan makale@makaletercume.com adresine makalenizi gönderebilirsiniz.

Editör incelemesi ve fiyatlandırma

Editör incelemesi ve fiyatlandırma

Makalenin İngilizcesinin zorluğu ve uzunluğuna göre (karakter sayısı, bkn: Fiyatlandırma) hizmet bedeli, teslim alacağınız tarih ve hesap bilgilerinin belirtildiği e-mail 2 saat içerisinde gönderilir.

Onay verilmesi

Onay verilmesi

Makaleniz için belirlenen fiyat ve süre için onay verdikten sonra size gönderilen hesaba ödeme yapıldığında makale derhal editörlerimiz tarafından işleme alınır. Size makalenizin işleme alındığına dair e-mail gönderilir.

Makalenin teslimi

Makalenin teslimi

Makalenizin çeviri, redaksiyon veya format işlemleri tamamlandıktan sonra tarafınıza e-mail yoluyla iletilir.

Tercüme işlemine garanti veriyoruz

Makale hakkında dergiden gelebilecek herhangi bir dil eleştirisi olduğunda derginin isteklerini ücretsiz olarak yapacağımızı taahhüt ediyoruz.

Makaleniz Amerikalı editörler tarafından kontrol ediliyor

Makalenizi native speaker uzmanlarımız tarafından proofreading yapıldıktan sonra size teslim ediyoruz. Bilimsel alanda yazılmış tıbbi tercüme işlemleri için Amerika’nın prestijli tıp kuruluşlarında çalışan Türk doktorlardan kurduğumuz ekip görev alır. Tıbbi çeviri yapılan makale bir Amerikalı editörün kontrolünden (editing) geçer.

Makale çeviri tercüme

Dikkat edilmesi gereken hususlar

  • Tercüme için gönderdiğiniz bilimsel makalenizin Türkçe dilinin anlaşılır bir dille yazılmış olmasına özen gösteriniz.
  • Mümkün olduğunca kısa cümleler kurmaya gayret ediniz.
  • Makaleniz içerisindeki kısaltmaların açıklamalarını yine makale içerisinde vermeyi unutmayınız.
  • Tıbbi çeviri elinize ulaştığında lütfen baştan sona okuyunuz. İngilizce tercümesinde Türkçesindeki vermek istediğiniz manayı vermeyen yerler bulunursa veya kendi branşınızın kullandığı özel bir terim kullanmak istiyorsanız lütfen kırmızı renkte font kullanarak yine makale üzerinde olmasını isteğiniz kelimeleri ekleyiniz.
  • Anlamı farklı olmuş yerleri dolaylı olarak açıklamasını yaptıktan sonra son kontrol işlemi için bize gönderiniz.

Makalenizi bize gönderin, ücretsiz danışmanlığımızdan yararlanın!

Makale tercüme

Makale Tercüme ekibinde Cleveland Clinic, John Hopkins, University Hospital, Stanford Medical Center ve NYU Langone Hospitals’da çalışan tıp doktorları görev almaktadır.

İletişime Geç

© 2024 Makale Tercüme. Tüm Hakları Saklıdır.

Open chat
Merhaba, alanınız nedir ve size nasıl yardımcı olabiliriz?