Hakkımızda

Bizler Amerika’da ikamet eden ve Cleveland Clinic Hastanesinde görev yapan araştırmacı tıp doktorlarıyız.

Amerika’da bulunan çalıştığımız hastaneye hersene yüzlerce misafir araştırmacı olarak gelmektedir. Observer (gözlemci) veya researhfellow (araştırmacı) olarak Türkiye’den gelen meslektaşlarımızın yakındığı ortak bir konunun olduğunu fark ettik. Bu konu ise İngilizce bilimsel makale yazmadaki sorunlardı.

Türkiye’deki çeviri büroları ise yine doktorlarımızın şikâyetçi olduğu bir diğer konuydu. Bu çeviri bürolarının medikal bilgi eksiklikleri ve ana dillerinin İngilizce olmayışından dolayı tıbbi redaksiyon işlemlerini olması gerektiği gibi yapamıyorlar ve doktorlarımıza zaman ve maddi kayıplara sebep oluyorlar.

Yurt dışındaki yabancı şirketler ise alanları tıp olmadığı için dil bilen herhangi bir sıradan vatandaşları kullandıklarından dolayı redaksiyon hizmetlerini olması gerektiği gibi yapamamaktadırlar.

Bu yukarıdaki sebeplerden dolayı bilimsel makalelerinin İngilizce yönünden hakemlerden geri çevrildiği yönünde tarafımıza gelen şikayetlere çözüm olabilmek için www.makaletercume.com web sayfasını kuruduk.

Çalıştığımız yerdeki Amerikalı doktor ekip arkadaşlarımızla bir ekip kurup ulaşabildiğimiz meslektaşlarımıza bu hizmeti götürmek istedik. Biz Türk doktorlar olarak sizlere verilen bu hizmet için sadece aracı oluyoruz. Tüm redaksiyon (editing-proofreading) işlemleri Tıp alanında eğitimlerini tamamlamış ve konusunda deneyimli Amerikan vatandaşı editör kadrosuyla yapılmaktadır. www.makaletercume.com bilimsel makalenizin İngilizce editing (redaksiyon) işlerini doğru, güvenli ve zamanında yapacak tecrübeye sahiptir.

Yine tıbbi çeviri işlemleri için Cleveland Clinic’te çalışan Türk doktorlardan kurduğumuz ekip görev almakla birlikte her çeviri yapılan makale kesinlikle bir Amerikalı editörün kontrolünden geçmektedir. Alanımız TIP olduğu için SADECE Tıbbi ve Biyoloji konularıyla ilgili makale ve belgelerin İngilizce editing (redaksiyon) ve tıbbi çeviri işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Redaksiyon (Editing) ve Tercüme (Çeviri) işlemlerinde Kalite Güvencesi

www.makaletercume.com tarafından yapılan redaksiyonlar hatasız olması adına ikinci editör tarafından tekrar kontrol edilir. Genelde makalenin konusuna yakın bölümlerde görev yapan doktor editörlerimize yönlendirme yaparak daha doğru hizmet vermeye çalışıyoruz. Siz müşterilerimize dil bilgisi bakımından mükemmel, içeriği güvenilir ve yüksek kalitede hizmetlerimiz elektronik ortamda gönderilir.

www.makaletercume.com‘un en büyük avantajlarından biri hızlı redaksiyon (editing) yapmasıdır. Bize gönderdiğiniz belgeler redaksiyon edildikten kısa süre sonra e-mail adresinize gönderilir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Müşteri sürekliliğimizin temellerinden biri, işimize göstermiş olduğumuz titizlik, işin zamanında teslim edilmesi ve elbette gizliliktir!

Ayrıntılı bilgi için makale@makaletercume.com e-mail adresimizi kullanarak veya Whatsapp hattımız ile bizimle bağlantıya geçebilirsiniz.

× Makale Tercume WhatsApp Hattı