HomeMakalenin Dergiye Göre Düzenlenmesi

Makalenin Dergiye Göre Düzenlenmesi

Dergiye göre makalenin formatlanması, bir başka deyişle makalenizin dergiye göre düzenlenmesi yapılır. Makalenizin tercüme ve redaksiyon işlemleri bittikten sonra göndereceğiniz dergiye göre formatlanması yani düzenlenmesini Art Department ekibimiz yapmaktadır.

Akademik makale formatlama
MAKALE FORMATLAMA

Dergiye göre makale düzenleme işlemi

Akademik makalelerin dergiye gönderilmesinden önce dergi formatına çevirme işlemlerinin titizlikle yapılması gerekir. Bu da profesyonel akademik makale düzenleme hizmeti alınması ile mümkün olur. Yazının gönderileceği derginin seçilmesinin ardından yazı detaylı olarak incelenir. Yazım kurallarına göre yapılması gereken düzenlemeler gerçekleştirilir ve noktalama hataları, imla hataları, anlatım bozuklukları gibi sorunlar giderilir.

Genel olarak dergi formatı benzer olmasına rağmen bazen dergiye özel kurallar da mevcut olabilir. Bu nedenle seçilen derginin yazım kuralları incelenerek dergi formatı redaksiyon işlemi sürecine başlanır. Bu kurallara göre makale eksiksiz şekilde tamamlanarak dergiye gönderilir. Bu sayede derginin yazıyı kabul etmesi için uygun şartlar yerine getirilmiş olur. Siz de dilediğiniz zaman bizimle iletişime geçerek en iyi dergi formatı çeviri hizmeti için bizden profesyonel destek alabilirsiniz.
NASIL ÇALIŞIYORUZ?

Makale düzenleme işlemi süreci

Makalenizi gönderin

Makalenizi gönderin

Makalenizi Word (.DOC veya .DOCX) formatında bize gönderin. Web sayfamızdaki TEKLİF AL butonunu kullanarak veya doğrudan makale@makaletercume.com adresine makalenizi gönderebilirsiniz.

Editör incelemesi ve fiyatlandırma

Editör incelemesi ve fiyatlandırma

Makalenin İngilizcesinin zorluğu ve uzunluğuna göre (karakter sayısı, bkn: Fiyatlandırma) hizmet bedeli, teslim alacağınız tarih ve hesap bilgilerinin belirtildiği e-mail 2 saat içerisinde gönderilir.

Onay verilmesi

Onay verilmesi

Makaleniz için belirlenen fiyat ve süre için onay verdikten sonra size gönderilen hesaba ödeme yapıldığında makale derhal editörlerimiz tarafından işleme alınır. Size makalenizin işleme alındığına dair e-mail gönderilir.

Makalenin teslimi

Makalenin teslimi

Makalenizin çeviri, redaksiyon veya format işlemleri tamamlandıktan sonra tarafınıza e-mail yoluyla iletilir.

Makalenize uygulanan işlemler:

  • Makalenin sayfa yapısı derginin istediği şekilde düzenlenir.
  • Title Page hazırlanır.
  • Referanslar ENDNOTE programı ile düzenlenir ve makale ileride başka bir dergiye göndereceğiniz zaman referansları değiştirmek sadece bir iki saniye almaktadır.
  • Şekil ve tablolar düzenlenerek hem görünüş olarak profesyonel hale getirilir hem de derginin istediği formata göre düzenlenir. Şekillerin son hali onay vermeniz için sizinle paylaşılır ve istediğiniz değişiklikler olursa yerine getirilir.
  • Derginin sistemine adım adım nasıl girileceğini ve hangi sayfaya hangi bilgilerin yazılacağını anlatan bir PDF dosyası da tarafınıza gönderilir
  • Dergiye gönderilmek üzere bir COVER LETTER hazırlanır. Bizden makalenizi aldığınızda direkt sisteme yüklenecek şekilde hazır hale getirilir.
  • Gerekli başvuru formları indirilerek imzalanması için yazara gönderilir.
Akademik makale formatlama
Akademik makale formatlama

Makalenizin dergiye göre düzenlenmesiyle ilgili sorularınızı bize iletebilirsiniz

Yazının dergi formatına uygun hale getirilmesi için profesyonel destek alınması oldukça önemlidir. Bu tür durumlarda sektörün saygın ve güvenilir isimleri arasından seçim yapılarak makalenin düzenlenmesi için profesyonel hizmet alınır. Siz de dergiye uygun bir formatta yazınızın düzenlenmesi için kaliteli bir hizmet arıyorsanız en iyi dergi formatı çeviri için bizden destek alabilirsiniz.

Makalenizi bize gönderin ücretsiz danışmanlığımızdan yararlanın

Makale tercüme

Makale Tercüme ekibinde Cleveland Clinic, John Hopkins, University Hospital, Stanford Medical Center ve NYU Langone Hospitals’da çalışan tıp doktorları görev almaktadır.

İletişime Geç

© 2024 Makale Tercüme. Tüm Hakları Saklıdır.

Open chat
Merhaba, alanınız nedir ve size nasıl yardımcı olabiliriz?