HomeMakale Yazma Eğitimi

Makale Yazma Eğitimi

Yayın sürecinde oluşan her türlü ihtiyacın karşılanması amacıyla sunduğumuz makale yazma desteği, yazarların talepleri ve ihtiyaçları doğrultusunda şekillendirilir.

Akademik Makale yazma
MAKALE YAZMA EĞİTİMİ

Etik kurallara uygun bilimsel yazarlık eğitimi

Makale yazma eğitimi, akademik alanda yaptığınız araştırmaları tamamladığınız zaman başlar ve oluşturduğunuz makale yayınlanana kadar devam eder. Akademik makale yazım eğitimimiz alanında uzman deneyim sahibi olan tıp doktorlarımız tarafından sağlanmaktadır. Doğru yöntemlerle kusursuz şekilde uygulanan makale yazma eğitimi, başarılı sonuçlar elde etmenize yardımcı olur.

Makale yazılması konusunda tezden makale yazma ya da farklı kaynaklardan yararlanma konusunda profesyonel ve deneyimli ekiplerimizden eğitim alabilirsiniz.
NASIL ÇALIŞIYORUZ?

Bilimsel yazarlık eğitim hizmeti

Amacınızı belirtin

Amacınızı belirtin

Öncelikle elinizdeki veriler ekibimize E-mail yoluyla ulaştırılır. Sizden yaptığınız çalışmanın amacını bir paragraf yazı ile anlatmanız istenir. Çalışmanın niçin yapıldığı ve ne hedeflendiği net olarak ifade edilmelidir. Bu amaca uygun olarak istatistik ekibimiz ile birlikte çalışma yapılacaktır.

Yöntemi belirtin

Yöntemi belirtin

Çalışmada kullanılan yöntem ayrıntılı olarak anlatılmalıdır. Makaleyi yazarken yöntem ve nelerin hedeflendiğini iyi ifade edilirse, iyi bir yazım stratejisi belirleneceklerdir. Burada önemli olan makalenin gönderildiği dergideki editör ve hakemlerin makaleyi inceleyince yöntem ile ilgili akıllarında soru işareti kalmamasını sağlamaktır. Bunun için alacağınız eğitim çok faydalı olacaktır.

Verilerin incelenmesi

Verilerin incelenmesi

Çalışmanızda elde ettiğiniz veriler Excel dosyası içinde tasnif edilerek gönderilmelidir. İstatistik uzmanımız bütün verileri dikkate alarak istatistiksel çalışmayı sizinle birlikte yapacaktır. Öncelikle verilerinizin doğruluğu ve etik yönü gözden geçirilecektir. Etik kurallarına uymayan hiçbir çalışmaya destek verilmeyecektir. İstatistik uzmanımız ile çalışırken sizler için önemli olan parametreler varsa mutlaka bunları ayrı olarak belirtiniz ve aralarında korelasyon olduğunu düşündüğünüz parametreleri lütfen ayrıca belirtiniz. Bu hem istatistik için hem de makale yazımı için önemlidir. Çünkü tartışma çalışma bulgularına ve sonuçlarına göre şekillenecektir.

İstatistik çalışmalar

İstatistik çalışmalar

Eğer sadece Excel dosyasında verileriniz varsa İstatistik bölümümüz veriler üzerinde gerekli çalışmaları yaparlar. Hangi istatistik metotlarının kullanılması gerektiği konusunda size bilgi verir ve istatistik çalışmalarını yaparak kullanılan istatistik tekniklerini sizlerle birlikte materyal ve metot kısmında yazılacak şekilde hazırlanmasına yardımcı olacak eğitimi ZOOM üzerinden verirler.

Şekil ve tabloların oluşturulması

Şekil ve tabloların oluşturulması

Art Department ekibimiz istatistik bölümünden aldığı sonuçları şekil ve tablolara dönüştürme konusunda sizlere destek verebilir.

Tecrübeli hocalarımızdan eğitim

Tecrübeli hocalarımızdan eğitim

Yine yazar ile devamlı interaktif bir çalışma gerçekleştirilerek sorumlu editör hocamız önderliğinde bir eğitim almış olacaksınız. Ve bu eğitim ile makalenin IMRAD (Introduction, Methods, Results and Discussion) kısmı çok daha rahat yazabilecek.

Makalenin dergiye göre düzenlenmesi

Makalenin dergiye göre düzenlenmesi

Makalenin gönderileceği dergiye göre düzenlenmesinde Art Department ekibimiz size destek olur. Burada derginin sistemindeki kurallara göre makalenin word dosyası düzenlenir, şekil ve tabloları profesyonel hale getirilir, EndNote ile referansları yazar ve cover letter gibi dokümanların nasıl hazırlaması gerektiği gösterilir.

Ekibimiz

Her ekibin başındaki editör, alanında uzman hocalarımızdan oluşmaktadır. Hocalarımızın ortalama H indeksi 30’un üzerindedir. Her birinin onlarca kaliteli dergilerde yayınları bulunmaktadır. Bu tecrübelerini paylaşarak sizlere bilimsel yazarlık desteği vermektedirler. Bölüm sorumlusu hocamızın altında ekiplerimiz yer alır. Veriler bölüm sorumlusu hocamıza gittiğinde onun denetimi altında uygun ekiple birlikte yapılacak işler, süre ve fiyat konusu belirlenir. Kesinlikle VERİ üretilmesi veya bize gönderilen verilerde herhangi bir değişiklik SÖZ KONUSU OLAMAZ. Hangi Excel dosyası gönderildiyse o dosyadaki veriler kullanılır. Çıkan sonuç yorumlanır. Bu hizmetimiz destek amaçlıdır ve hiçbir şekilde etik dışı davranışa izin verilmez!

Akademik makale yazma
Akademik makale yazma

Bilimsel yazarlık

Nasıl herkesin roman yazma veya şiir yazma kabiliyeti ve zamanı olmaması çok normal ise aynı o şekilde her bilim insanının makale yazma kabiliyetinin olması beklenemez. Elinde verileri olan fakat bunu hem zaman hem de tecrübe eksikliğinden yayına dönüştüremeyen meslektaşlarımız için bilimsel yazarlık eğitimi veriyoruz.

Verilerinizi bize gönderin ücretsiz danışmanlığımızdan yararlanın

Makale tercüme

Makale Tercüme ekibinde Cleveland Clinic, John Hopkins, University Hospital, Stanford Medical Center ve NYU Langone Hospitals’da çalışan tıp doktorları görev almaktadır.

İletişime Geç

© 2024 Makale Tercüme. Tüm Hakları Saklıdır.

Open chat
Merhaba, alanınız nedir ve size nasıl yardımcı olabiliriz?