HomeTez Yazım Eğitimi

Tez Yazım Eğitimi

Her alanda tez yazımı iyi bir supervisor (danışman hoca) gerekir! Verdiğimiz eğitim ile tez yazma konusunda size destek oluyoruz.

TEZ YAZIM EĞİTİMİ

Alanında uzman hocalarımızdan tez yazımında danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Türkiye’deki temel sorun kaliteli Supervisor yani Danışman Hocaların yeterli miktarda bulunmayışından Yüksek Lisans Öğrencileri çoğu zaman tez çalışma konusunu dahi kendileri bulup, kendi çabalarıyla tez yazmaya çalışıyorlar. Gayretli ve hevesli öğrenciler maalesef yetersiz hocalardan dolayı hevesleri kırılabiliyor. Bu konuda ne yapabiliriz diye düşündük ve bir çözüm ürettik.

Özellikle Tez yazma gibi ciddi bir akademik süreçte tez danışman hocanızın konusunda uzman, H indeksi 20’in üzerinde olması beklenir. Bu sebeple ekibimizde onlarca asistan yetiştirmiş ve H indeksi 20’nin üzeri olan danışman Profesörler bulunmaktadır.
NASIL ÇALIŞIYORUZ?

Tez Eğitimi

Tez yazma bilgisi sorgulanır

Tez yazma bilgisi sorgulanır

Bize başvurduğunda Tez yazma bilginizi ölçüyoruz. Bunun için konunun uzmanı danışman bir hocamızla sizi görüştürüyoruz.

Eğitim veriyoruz

Eğitim veriyoruz

Kişinin tez yazma konusunda tecrübesi yoksa öncelikle tez yazma konusunda uzmanımız kendisini arıyor ve gerekli görüldüğü halde birebir kısa eğitim veriyoruz.

Stratejik plan çıkartılır

Stratejik plan çıkartılır

Yazılacak tezin durumuna göre çalışmanın stratejik planı çıkartılır. Tez yazmaya nereden başlanacağı konusunda plan yapılır. Gerekli veriler alınarak doğrulukları kontrol edilir.

Tez yazımına başlanır

Tez yazımına başlanır

Hocanın takibinde Öğrenci tez yazarken uzmanlarımız hatalı olduğu konuları belirterek destek oluyor ve öğrenci tezini kendisi yazıyor. Öğrenci bu şekilde tazin nasıl yazıldığı konusunda eğitim almış oluyor.

Tez yazma eğitimi bir okuldur

Tez yazma aşamasında danışman hocalarımız ile kuracağınız diyalog ve eğitimler sayesinde hem kısa sürede tezinizi kendiniz yazmış olacaksınız hem de bir okul gibi tez yazım sırasında konu ile ilgili eğitilmiş olacaksınız. Bundan sonra tez yazmak sizin için çok kolay olacak.

Tezden makale üretilmesi

Supervizörümüz (Danışmanımız) Tezden çıkabilecek potansiyel makaleleri de belirleyip yayına dönüşmesi konusunda da size yol gösterecek. Bu şekilde kendiniz tezinizden en kısa süre içerisinde bilimsel makale çıkarmış olacaksınız.

Tez yazma desteği
Tez yazma desteği

Dikkat edilmesi gereken hususlar

  • Tez yazım danışmanlığına başlamadan önce tüm deneylerinizin bitmiş ve deney sonuçlarınızın elinizde olması gerekmektedir.
  • Deney sonuçları verileri gerektiğinde Excel dosyasında sizden istenebilir.
  • Tezinizin amacını anlatan bir paragraflık bir metin sizden istenecektir. Gerektiğinde enstitüye verdiğiniz tez öneri formunu da paylaşabilirsiniz.

Eğitim ve danışmanlık bir arada

Verdiğimiz eğitim ile tezinizi yazmanız konusunda destek oluyoruz. Türkiye’de tıpta uzmanlık alabilmek için Tıpta Uzmanlık Tezi adında bir çalışma yapmak gerekiyor. Yine aynı şekilde doçentliğe başvurma şartlarından biri de doktora tezinin veya tıpta uzmanlık tezinin yayına dönüşmüş olmasıdır. Poliklinikte gün boyu onlarca hastaya bakıp haftada bazen 4 gün nöbete kalan meslektaşlarımızın olduğunu bildiğimiz için tez yazmalarını hızlandırmak adına bu eğitim hizmetimizi başlattık.

Tez yazım eğitimi hizmetimizden yararlanın. Bizimle iletişime geçin, ücretsiz danışmanlığımızdan yararlanın

Makale tercüme

Makale Tercüme ekibinde Cleveland Clinic, John Hopkins, University Hospital, Stanford Medical Center ve NYU Langone Hospitals’da çalışan tıp doktorları görev almaktadır.

İletişime Geç

© 2024 Makale Tercüme. Tüm Hakları Saklıdır.

Open chat
Merhaba, alanınız nedir ve size nasıl yardımcı olabiliriz?