HomeÇalışma Süreci

Çalışma Süreci

Bizlerle çalışmadan önce lütfen aşağıda belirttiğimiz çalışma akışını okuyunuz.

1. Çalışma prensibimiz

Makalenizi bize gönderip fiyat belirlenmesini isteyeceksiniz. Makalenizin Word (.DOC veya .DOCX) dosyasında olması tercih edilir. Makaleniz bize ulaştığında gizlilik açısından yazar isimleri çıkartıldıktan sonra editörlerimize teslim edilir. Eğer garanti kapsamında bulunmak istiyorsanız makalenizi bize yollarken dergiye gönderecek şekilde (Title Page, Abstract, Main Document, Acknowledgements, References, Tables, and Figure legends) bulunması gerekiyor. Aksi halde diğer bölümler yazar tarafından sonradan bizim kontrolümüz dışında eklenecektir. Bizim kontrolümüz dışında eklenen kısımların içerisinde hatalı yazımlardan dolayı makaleniz İngilizce yönünden eleştiri alma olasılığı bulunacaktır. Bu sebeple makaleniz ekibimizden kaynaklanmayan bu durumdan dolayı garanti kapsamına girmeyecektir ve yukarıda belirtildiği gibi dergiye gönderilecek şekilde bize ulaştırılmayan makaleler içinde sertifika hazırlanmayacaktır.

2. Çalışma prensibimiz

Editörlerimiz makalenizi inceledikten sonra, makalenin İngilizcesinin zorluğu ve uzunluğuna göre (karakter sayısı, bkn: Fiyatlandırma) hizmet bedeli, teslim alacağınız tarih ve hesap bilgilerinin belirtildiği bir e-mail size en geç 2 saat içerisinde gönderilir. Makalenizin referansları orijinal kalması gerektiğinden tıbbi çeviri ve tıbbi redaksiyon hizmetlerimizde referanslar çıkartılarak ücretlendirme yapılır. Eğer teslim alma tarihini daha erken istiyorsanız bunu e-mailinizde belirtmeniz gerekmektedir. Normal şartlar altında en geç bir hafta içerisinde işlemler bitmiş olur.

Çalışma süreci
Çalışma süreci

3. Çalışma prensibimiz

Verilen hesaba ödeme yapıldığında makale derhal editörlerimiz tarafından işleme alınır. Size makalenizin işleme alındığına dair e-mail gönderilir

4. Çalışma prensibimiz

Makalenizin çeviri, redaksiyon veya format işlemleri tamamlandıktan sonra tarafınıza e-mail ile iletilir.

Editörlerimizden gelen makaleyi bilgisayarınızda açtığınızda, editörlerimizin makaleniz üzerinde yaptığı değişiklikleri aşağıdaki örnekteki gibi göreceksiniz. Editörlerimiz Word programındaki değişiklikleri kaydet (tracked changes) komutu kullanıyorlar. Böylelikle yapılan değişiklikleri kolaylıkla takip edebileceksiniz.

Değişiklikleri gördükten sonra eğer Word 97’de veya Word 2000 kullanıyorsanız: Tüm değişiklikleri aynı anda kabul etmek için “Araçlar” menüsünden “Değişiklikleri izle”’ye tıklayın. Değişiklikleri “Benimse” veya “Reddet” seçeneğini tıklayın ve sonra “Tümünü kabul et”’i tıklayın. Diğer üst versiyon Office programlarında da aynı buton kullanılıyor.

(Word office 97 ve 2000 kullanıcıları aşağıdaki gibi göreceklerdir)

5. Çalışma prensibimiz

Editörlerimiz tarafından anlaşılmayan bir cümle ile karşılaştıklarında karşısına yorum yazarak sizi uyaracaklardır. YORUM yazan yerlerde editörlerimizin soruları veya önerileri olabilir. Makalenin daha güzel bir şekil alması açısından, makalenizde o sorulara cevap bulmanızı tavsiye ederiz. Makaleniz size ulaştıktan 10 gün içerisinde gerekli ise değişiklikleri yapıp FİNAL redaksiyon için bize göndermelisiniz. 10 gün sonrasında gönderilen makaleler yeni bir makale şeklinde ücretlendirilir. Eğer editörlerimizin yorumları veya önerileri başka paragrafları eklemenizi gerektiriyorsa, gerekli eklemeleri yapıp, İngilizcesini tekrar bize gönderip kontrolden geçtikten sonra hakemlere göndermenizi tavsiye ederiz. Bize gelen her makaleye bir MAKALE NUMARASI verilir. Sizin makalenizi ancak bu numara ile takip edebiliriz. Bize makaleniz hakkında soracağınız her soru için emailinizin KONU bölümüne bu numarayı muhakkak yazmanız gerekmektedir. Aksi halde doğacak yanlış anlaşılmalardan ekibimiz sorumlu olmayacaktır.

6. Çalışma prensibimiz

Editörlerimizin yorumlarına karşılık yaptığınız değişiklikleri lütfen kırmızı renkli font kullanarak işaretleyiniz. Editörlerimizin yorumları dışında eklenen değişikliklerden sorumlu değiliz. Eğer makalenize yeni eklemeler yapıp düzeltilmesini isterseniz o bölümler için bize yeni bir başvuru yapmanız gerekmektedir. Unutmayınız ki Makaletercume.com makaleniz İngilizce yönünden hakemlerden onay alana kadar size hizmet verecektir. İlk başta belirtilen ücret haricinde hiçbir ücret talep etmeyecektir. Makalenizin bilimsel eksikliğinden doğan yeni eklemeler buna dahil değildir.

7. Çalışma prensibimiz

Makaleniz için sertifika talep edeceksiniz redaksiyon veya çeviri için gönderilen makalenin DERGİYE GÖNDERİLECEĞİ şekilde (Title Page, Abstract, Main Document, Acknowledgements, References, Tables, and Figure legends) bulunması gerekiyor. Aksi halde eksik kısımlar sonradan ekleneceği ve bu eklenen kısımlar editörlerimiz tarafından düzeltilmediği için sertifika verilmeyecektir.

8. Çalışma prensibimiz

Makalenizin garanti kapsamına girmesi için hakemlere gönderilen makalenin EN SON EDİTÖRLERİMİZİN REDAKSİYON YAPTIKLARI ŞEKİLDE OLMASI şartını arıyoruz. Çünkü editörlerimiz işlerini bitirdikten sonra yazarın yeni ekleme ve çıkartmalar yapması ve bunları kontrol ettirmeden hakemlere göndermesi, makale ve cümle yapısını bozduğundan dolayı bizden ve editörlerimizden kaynaklanmayan bu hatayı kabul edemiyoruz ve kontrol için bize tekrar gönderildiğinde yeni bir makale gönderilmiş şeklinde değerlendiriliyor. Bu adımdan sonra yapılan değişiklikler olursa bizim size gönderdiğimiz makaleden farklı bir makale olduğu için DİL yönünden çıkacak sorunların sorumluluğu kabul edilmiyor. Tercüme edilen makale elinize ulaştığında başından sonuna kadar okunmalı. Eğer İngilizce kısımlarında Türkçesindeki manayı yansıtmayan yerler olduğunu düşünüyorsanız lütfen kırmızı ile işaretleyip o yerleri açıklayıp bizlere gönderiniz. Ekibimiz tekrar kontrol ettikten sonra hakemlere hazır hale getireceklerdir.

9. Çalışma prensibimiz:

Burası çok önemli: Bazı yazarlar bize makalesini redaksiyon (editing) işlemi yaptırdıktan sonra editörlerimizin yorumlarına da cevap verip değişiklikleri tekrar redaksiyon ettirmek için gönderiyor. Bizlerde makaleyi tekrar redaksiyon işlemine tabi tutup yazara iade ediyoruz lakin bazı yazarlar bu safhadan sonra makale üzerinde başka eklemeler yapıp hakemlere gönderiyorlar. Bu şekilde editörlerimiz redaksiyon yaptıktan sonra başka eklemeler yapılmış makalelerin sorumluluğunu alamıyoruz.

Lütfen bize olabildiğince makalenizin son halini gönderip, bizden çıktıktan sonra eklemeler yapmadan hakemlere göndermenizi tavsiye ederiz. Aksi halde değişikliğe uğramış makale yeni bir makale olarak değerlendirilecektir. Bize gönderdiğiniz makalenin redaksiyon işlemi bittikten sonra editörlerimizin yorumlarına karşılık yapılan eklemeler dışında da ekleme yapıldığında yeni bir makale olarak değerlendirilir. Çünkü bize ilk gönderdiğiniz anda kelime sayısı ve İngilizce zorluğuna göre fiyat verilir. Bundan dolayı makalenizi hakemlere göndermeden hemen önce bizlere gönderip redaksiyon işleminden sonra başka değişiklik yapmadan hakemlere vermenizi tavsiye ederiz.

(Word Office 2010 ve 2011 kullanıcıları yukarıda bahsedilen paragrafı aşağıdaki gibi göreceklerdir)

Bilimsel yazarlık hizmetimizden yararlanın

Verilerinizi bize gönderin ücretsiz danışmanlığımızdan yararlanın

Makale tercüme

Makale Tercüme ekibinde Cleveland Clinic, John Hopkins, University Hospital, Stanford Medical Center ve NYU Langone Hospitals’da çalışan tıp doktorları görev almaktadır.

İletişime Geç

© 2024 Makale Tercüme. Tüm Hakları Saklıdır.

Open chat
Merhaba, alanınız nedir ve size nasıl yardımcı olabiliriz?