HomeParaphrasing İşlemi

Paraphrasing İşlemi

Tüm bilimsel dergiler plagiarism (aşırma) konusu üzerinde duruyorlar ve gelen tüm makaleleri özel programlarla tarayıp makale içerisinde kopyala yapıştır yapılmış yerleri tespit edebiliyorlar. Bu durum eğer dikkat edilmez ise, çok büyük etik sorunları da beraberinde getirebiliyor.

Benzerlik oranı düşürme
PARAPHRASING

Paraphrasing hizmetimizden faydalanın

Dil ve imla yapısına uygun bir metne sahip olmak için siz de profesyonel paraphrasing çeviri hizmeti alabilirsiniz. Tezinizi yazarken veya herhangi bir alanda proje hazırlarken kusursuz bir metin ortaya çıkarmak için firmamızın sunduğu kaliteli ve güvenilir hizmetten yararlanabilir ve bütçe dostu paraphrasing hizmetimize başvurabilirsiniz.

Yazınızın editör kontrolü için alacağınız bu hizmet, alanında uzman ekibimiz tarafından verilir. En uygun paraphrasing fiyatları ile sizlere sunulan bu hizmet; metnin zorluğunun yanı sıra teslim tarihine göre de farklı şekilde ücretlendirilir. Sektörün öncü isimlerinden biri olarak makale yazma desteği süreçlerinden tercümelere veya pek çok alanda yapılan düzeltmelere kadar çok geniş hizmetlerimizle her zaman yanınızdayız.
NASIL ÇALIŞIYORUZ?

Paraphrasing işlemi süreci

Makalenizi gönderin

Makalenizi gönderin

Makalenizi Word (.DOC veya .DOCX) formatında bize gönderin. Web sayfamızdaki TEKLİF AL butonunu kullanarak veya doğrudan makale@makaletercume.com adresine makalenizi gönderebilirsiniz.

Editör incelemesi ve fiyatlandırma

Editör incelemesi ve fiyatlandırma

Makalenin ithenticate raporunun sonucuna göre (benzerlik oranı) hizmet bedeli, teslim alacağınız tarih ve hesap bilgilerinin belirtildiği e-mail 2 saat içerisinde gönderilir.

Onay verilmesi

Onay verilmesi

Makaleniz için belirlenen fiyat ve süre için onay verdikten sonra size gönderilen hesaba ödeme yapıldığında makale derhal editörlerimiz tarafından işleme alınır. Size makalenizin işleme alındığına dair e-mail gönderilir.

Makalenin teslimi

Makalenin teslimi

Makalenizin paraphrasing işlemleri tamamlandıktan sonra tarafınıza e-mail yoluyla iletilir.

Paraphrasing – Ithenticate işlem süreci

  • Öncelikle Ithenticate (benzerlik) raporu alınıyor. Eğer makalenizin benzerliği %15 veya altı ise hiçbir sorun olmadan sadece redaksiyon yapılarak size teslim ediliyor.
  • Eğer benzerlik %15’in üzerinde ise, rapor sizinle paylaşıldıktan sonra editörlerimiz tarafından raporda belirtilen ilgili cümlelerin anlamları değişmeden farklı şekilde ifade edilmesi sağlanır.
  • Benzerliği %15’in altına inen makalenizin genel redaksiyonu yapıldıktan sonra Ithenticate (benzerlik) raporu ile birlikte işlemi biten makaleniz tarafınıza teslim ediliyor.
Benzerlik oranı düşürme
Benzerlik oranı düşürme

İntihal – Aşırma ciddi bir etik sorundur

Alıntı yapılırken cümlelerin anlamında herhangi bir değişikliğe neden olmadan yorumlanması olarak ifade edilen paraphrasing, özellikle tez ve akademik projelerde sıklıkla karşımıza çıkar. Bu tür paraphrasing çalışmalarının sorunsuz olabilmesi için profesyonel hizmetin alınması oldukça önemlidir. Aksi takdirde istenmeyen sonuçların ortaya çıkması kaçınılmaz hale gelir. Özellikle medikal çeviri tarzındaki projelerde, anlam kaybının önlenmesi çok önemlidir. Bu açıdan alanında uzman ve deneyimli kişiler tarafından yapılan paraphrasing redaksiyon, doğru yöntemlerle yapıldığı zaman akıcı ve anlamlı metinler oluşturulur.

Makalenizi bize gönderin ücretsiz danışmanlığımızdan yararlanın

Makale tercüme

Makale Tercüme ekibinde Cleveland Clinic, John Hopkins, University Hospital, Stanford Medical Center ve NYU Langone Hospitals’da çalışan tıp doktorları görev almaktadır.

İletişime Geç

© 2024 Makale Tercüme. Tüm Hakları Saklıdır.

Open chat
Merhaba, alanınız nedir ve size nasıl yardımcı olabiliriz?