HomeBlogGenelGoogle Akademik ile Nasıl Araştırma Yapılır?

Google Akademik ile Nasıl Araştırma Yapılır?

Google akademik yayınlar için özel bir arama motoru oluşturmuştur: Google Akademik ( Google Scholar ) Bu arama motoru verimli ve etkili kullanılırsa oldukça fayda sağlayacaktır. Bilimsel ve akademik alanda daha fazla yayına ulaşmak isteyenler için harika bir kütüphane. Yerli ve yabancı pek çok dilde bilimsel ve akademik kaynaklara ulaşmanıza olanak sağlıyor. Bu makalelerden yararlanarak kariyer basamaklarını çıkmanıza yardımcı olacak makalenizi hazırlayabilirsiniz. Hatasız ve doğru bir makale için redaksiyon işleminin gerekli olduğunu da unutmamanız gerekir. Akademik redaksiyon işlemi için tıklayabilirsiniz ve akademik makaleler için neden gerekli olduğunu öğrenebilirsiniz.

Google Akademik Nasıl Kullanılır?

Kullanımının kolay olması nedeniyle sıklıkla tercih edilen Google Akademik , kullanıcı deneyimini en üst seviyede tutmaktadır. Üst kısımda yer alan arama çubuğuna, araştırmak ya da incelemek istediğiniz yazabilir ve aratabilirsiniz. Karşısınıza araştırma yapmak istediğiniz konu hakkında pek çok sonuç çıkacaktır. Özellikle tez yazımı konusunda oldukça faydasını göreceğiniz Google Akademik, alıntılama özelliğine de sahiptir. Araştırma ve inceleme konunuzla ilgili aratma yaptıktan sonra alıntılama bölümüne tıklayarak ilgili konuda atıf yapılan makaleleri ve yayınları görebilirsiniz.

Akademik kariyer basamaklarını hızlı adımlarla çıkmanızda sayısız fayda sağlayacak Google Akademik ile yaptığınız araştırmalara dayanan makaleniz için çeviri hizmeti alabilirsiniz. Akademik bilimsel makale çeviri ile ilgili bilgi almak için tıklayınız. Profesyonel kişiler tarafından yapılan çevirilerle hatasız ve doğru makalenizi danışmanınıza teslim edebilirsiniz.

Kitaplığa Kaydetme Özelliği

Google Akademik’te yaptığınız araştırmalar sonucunda ulaştığınız yayınları, bilgisayarınızda depolamak zorunda değilsiniz. İstediğiniz makaleleri kitaplığa kaydedebilirsiniz. Böylece bilgisayarınızda yer kaplamazlar. Google hesabına sahipseniz herhangi bir işlem yapmadan bu uygulamadan yararlanabilirsiniz.

Yeni Yayınlardan Haberdar Olmak İster Misiniz?

Google Akademik, sürekli olarak yeni yayınlarla ve makalelerle besleniyor. Araştırma yaptığınız konuya dair yaşanan gelişmeleri, yayımlanan makaleleri ve araştırmaları takip etmek istiyorsanız uyarı oluşturabilirsiniz. Böylece yeni yayınlanan makaleler için size bilgilendirici mail gelecektir.

Makale tercüme

Makale Tercüme ekibinde Cleveland Clinic, John Hopkins, University Hospital, Stanford Medical Center ve NYU Langone Hospitals’da çalışan tıp doktorları görev almaktadır.

Kurumsal

İletişime Geç

© 2024 Makale Tercüme. Tüm Hakları Saklıdır.

Open chat
Merhaba, alanınız nedir ve size nasıl yardımcı olabiliriz?