HomeBlogGenelTıbbi Editing (Proofreading)

Tıbbi Editing (Proofreading)

Tıbbi Editing

Tıp alanında İngilizce yazılmış bir çalışmanın ya da makalenin alanında uzman kişiler tarafından dil kontrolünün yapılmasına tıbbi editing adı verilir. Kişi, makalede ne anlatmak istediğini yeterince açıklayabilmesi için yeterli gramer bilgisine sahip olması gerekir. Redaksiyon işleminde anlam ve biçim düzenlemelerin yapılması gibi tıbbi editing de tıbbi metinlerdeki düzenlemelerin yapılmasıdır.

Tıbbi Editing

Bilimsel çalışma hazırlarken yoğun bir şekilde çalışmak, bazı hataların gözden kaçmasına ya da yanlış yazımların meydana gelmesine sebep olabilmektedir. En çok karşılaşılan hatalardan biri, İngilizce imla ve dil bilgisi hatalarıdır. Tıbbi editing hizmetimizden faydalanarak açık olmayan cümleler, desteklenmeyen sonuçlar ya da mantıksal boşluklar tespit edilmesine ve ardından gerekli düzenlemelerin yapılmasına imkan sağlayabilirsiniz. Böylece dil ve anlatım açısından hatasız yazılmış İngilizce çalışmalar sunabilirsiniz.

Bu Hizmeti Kapsamında Yapılan Çalışmalar

Gönderdiğiniz çalışma, öncelikle tıp doktoru olan editörler tarafından incelenir ve dil bilgisi, yazım, jargon, kelime, terim kullanımı gözden geçirilir. Yapılması gereken düzeltmeler, metin içerisinde işaretlenerek düzenlenir. Çalışma dil yönünden revize edildikten sonra bilimsel sunum ve dil bilgisi açısından kontrol edilir.

Ayrıca sunumunuzu daha etkili sunmak için bilimsel poster hazırlama hizmetinden de yararlanabilirsiniz. ‘’ Bilimsel poster hazırlama nedir? ‘’ cevabı için tıklayabilirsiniz.

Bu Hizmetine Neden İhtiyaç Duyulmaktadır? Neden Tıbbi Editing Yaptırılmalıdır?

Genellikle bir çalışmaya hakemlerin yaptıkları ilk yorum “kelime ve gramer hataları nedeniyle metnin dili gözden geçirilmesi ve mümkünse ana dili İngilizce olan bir kişi tarafından kontrol edilmeli” şeklinde olmaktadır. Bu nedenden dolayı çalışmanızın geri dönmemesi ve zaman kaybetmemeniz için tıbbi editing hizmetinden yararlanmanız önerilir. Alanında uzman ve ana dili İngilizce olan tıp doktorları tarafından sunulan bu hizmet, çalışmanızın daha başarılı bir konuma gelmesine yardımcı olacaktır.

Çalışmanızı dil ve anlatım olmak üzere her açıdan kontrollerden geçirerek daha profesyonel bir çalışma sunmanıza yardımcı olacak tıbbi editing hizmetini alanında uzman ve tecrübeli kişiler tarafından sunan Makale Tercüme ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Makale tercüme

Makale Tercüme ekibinde Cleveland Clinic, John Hopkins, University Hospital, Stanford Medical Center ve NYU Langone Hospitals’da çalışan tıp doktorları görev almaktadır.

Kurumsal

İletişime Geç

© 2024 Makale Tercüme. Tüm Hakları Saklıdır.

Open chat
Merhaba, alanınız nedir ve size nasıl yardımcı olabiliriz?