En çok puan nereden elde ederiz?

2019 ve 2020 yıllarında Doçentlik Kriterleri puanlama ile olacak

Doçentlik puanı
Doçentlik Puanı nasıl Yükseltilir?
 

Makale Yazmak

Doçentlik puanı hızlı yükseltme için en doğru yol orijinal makale yapmaktır. Bu konuda uzman ekibimiz ile kısa sürede elinizdeki verileri makale haline dönüştürebilmenizde yardımcı olur. Elinizde sadece verileri sakladığınız excel dosyası olsa dahi ekibimiz öncelikle verilerin doğruluğu ve etik değerlere uygunluğunu inceler. Verilerin istatistiğini sizinle beraber yaparlar, tablo ve şekiller bu sırada hazırlanmış olur. Bu danışmanlık eğitimi sayesinde siz de artık bir makale nasıl yazılmalı detaylı şekilde öğrenmiş olur ve diğer makalelerinizde rahatlıkla uygulamayabilirsiniz. Tüm makale bu şekilde bölüm bölüm sizin ile birlikte verilen eğitim sırasında dergiye gönderilmeye hazır hale getirir.

Makale yazmak en çok puan getiren eylemlerden biri olduğu için emek ve zaman harcayarak üzerinde çalıştığımız makaleyi olabildiğince kaliteli dergilere yani etki değeri (impact factor) yüksek dergilere göndermelisiniz. Her makale için dergi seçimi yaparken makalenin bilimsel kalitesini de göz önünde bulundurarak bunu yapmalısınız. Aksi halde bilimsel kalitesi yetersiz bir makaleyi etki değeri yüksek dergilere göndererek zaman kaybetmiş olunur. Makalenin hangi kalitedeki dergiye gönderilebileceğini makalenin yazarı tahmin edebilir. Fakat burada en önem ve bizim de üzerinde durduğumuz nokta makalenin dilidir. Makalenin bilimselliği ne kadar düşük bile olsa iyi bir anlatımla en azından etki değeri bir iki basamak daha yukarıdaki bir dergiye gönderilebilir. Bu da sizin puanınızı arttıracaktır. Aşağıdaki listeden de göreceğiniz gibi ilk 3 madde Makale yazmaya ayrılmıştır.

Kitap bölümü yazmak

Kitap bölümleri yazmak ta size puan getirecektir. Doçentliğe hazırlanan birisi için oturup kitap yazmak gerçekten zordur. Siz de zaman bulamıyorsanız ekibimiz bu konuda da size yardımcı olacaktır. Alanlarında uzman ve bir çok kitapları bulunan hocalarımız kitap bölümlerinin hazırlanmasında yardımcı olacaklardır.

Patent almak

Patent alabilmeniz için proje yazma konusunda da iyi olmanız beklenir. Patent ürünün denenmesi için proje yazıp çıkan sonuçlarla patentinizi desteklemeniz en doğru yol olacaktır. Doçentlik başvurusunda bulunan akademisyenlerden çok az bir kısımın dosyasında patent ile ilgili puan bulunmaktadır. Patent almak danışmanlığı veya bu konu ile ilgili Proje yazma danışmanlığı hizmetlerimizden yararlanın.

Atıf

Atıflar da çok önemlidir. Fakat burada yine önemli olan makaleniz olacak çünkü makale ne kadar kaliteli ise o kadar çok atıf alacaktır. Kalite sadece orijinallikte değil aynı zamanda o orijinalliği anlatan dil de çok önemlidir. Çalışmanız ne kadar iyi olursa olsun o çalışmayı anlatacak düzeyde diliniz yoksa çalışmanızı dergilere kabul ettirmeniz de zorlaşacaktır. Amerikali tıp doktorlarından oluşan ekibimiz sayesinde makalenizin dili çok akıcı olacaktır. Editörlerimiz makalenizi okurken aynı zamanda hakem gibi yorumlarda da bulunacakları için makalenizin son halini 2-3 impact yüksek dergilere gönderme şansını bulacaksınız ki bu da size puan olarak geri gelecektir.

Yukarıda saydıklarımız sizin puan almanız için en önemli kriterlerden. Bunlardan başka puan alacağınız kriterler olmasına rağmen hiç birisi yukarıda sıraladığımız maddelerdeki kadar çok puan kazandırmıyor.

Doçentlik puanı hızlı yükseltme için sorularınız olursa bize yazın uzmanlarımız cevaplasın. makale@makaletercume.com

 

Ücretsiz Eğitimlerimizden Haberdar Olun

Bilimsel Makale yazma, Poster Hazırlama,
Sunum teknikleri, Proje hazırlama
ve daha bir çok Ücretsiz eğitimden
faydalanmak için emailinizi bırakın.

MakaleTercume © 2022. All rights reserved.