Makale Formatı

Makale gönderileceği dergiye uygun format edilirken çok zaman alır.

 

Makalenizin tercüme ve redaksiyon işlemleri bittikten sonra göndereceğiniz dergiye göre düzenlenmesini ART DEPARTMENT ekibimiz yapmaktadır.

Bu düzenlenme esnasında öncelikle derginin şekil disiplinine editörlerimiz harfiyen uyarlar ve yapılan işlemleri maddeler halinde açıklayarak yazarlar.

  • Referanslar ENDNOTE programı ile düzenlenir ve makale ileride başka bir dergiye göndereceğiniz zaman referansları değiştirmek sadece bir iki saniye almaktadır.
  • Şekil ve tablolar düzenlenerek hem görünüş olarak profesyonel hale getirilir hem de derginin istediği formata göre düzenlenir. Şekillerin son hali onay vermeniz için sizinle paylaşılır ve istediğiniz değişiklikler olursa yerine getirilir.
  • Derginin sistemine adım adım nasıl girileceğini ve hangi sayfaya hangi bilgilerin yazılacağını anlatan bir PDF dosyası da tarafınıza gönderilir
  • Dergiye gönderilmek üzere bir COVER LETTER hazırlanır. Bizden makalenizi aldığınızda direkt sisteme yüklenecek şekilde hazır hale getirilir.
  • Gerekli başvuru formları indirilerek imzalanması için yazara gönderilir.

I must explain to you how all this mistaken idea of denouncing pleasure and praising pain was born and I will give you a complete
Morgan King

Ücretsiz Eğitimlerimizden Haberdar Olun

Bilimsel Makale yazma, Poster Hazırlama,
Sunum teknikleri, Proje hazırlama
ve daha bir çok Ücretsiz eğitimden
faydalanmak için emailinizi bırakın.

MakaleTercume © 2021. All rights reserved.

Call Now ButtonHemen Arayın