HomeBlogAkademisyenlikBilimsel MakaleGenelKendinizi geliştirme fırsatı

Kendinizi geliştirme fırsatı

Makale yazma konusunda kendinizi geliştirebilirsiniz

MakaleTercüme ekibindeki hocalarımız sayesinde sizler İngilizce bilimsel makale yazma kabiliyetinizi ve kendinizi geliştirme fırsatı bulacaksınız.

Bizimle çalışan hocalarımız kendi tecrübelerini sizlere olabildiğince aktarma konusunda öz verilidirler. MakaleTercüme‘nin kuruluş sebebi Akedemik bir platform oluşturup bu platformda karşılıklı bilgi alışverişi sağlamaktır. On yılı aşkın bir süredir bu misyonunu gerçekleştirmektedir ve bir çok bilim insanının kariyerinde hızlı ve kaliteli ilerlemesinde kılavuzluk etmiştir.

 

Makale yazmak okul gibidir!

Bir makale yazmak aslında okul gibidir. Bilim insanı makale yazarken çok fazla bilgi öğrenir. Eğer önünde supervisor (rehber bir hoca) seviyesinde bir yardımcı varsa bu öğrenim hem daha kolay hem de daha zevkli bir hal alır. Rehber hoca eksikliğinde ise maddi ve zaman kaybı neredeyse kaçınılmaz bir hal alacaktır. Bu sorunu ortadan kaldırmak ve hocalarımızın tecrübelerini kullanarak sadece redaksiyon ve çeviri hizmetleri değil aynı zamanda bir makale yazılırken nelere dikkat edilmesi konularında da tecrübe sahibi olacaksınız.

Bize TERCÜME veya REDAKSİYON olarak gönderdiğiniz makaleleri hocalarımız tercüme işlemlerini senelerin vermiş olduğu birikimlerini kullanarak yaparlar. Makalenizi aldığınızda kendi kurduğunuz Türkçe cümlelerin nasıl tercüme edildiklerini inceleyecek ve bir daha ki sefere kendiniz o cümleleri kurup sadece redaksiyon hizmeti almanız yeterli olacaktır.

Redaksiyon veya proofreading için gönderenler ise makalelerini aldıklarında aşağıdaki gibi bir düzeltme ile karşılaşacaklar. Bu şekilde hatalarını görecek ve bir sonraki makale yazma pratiklerinde aynı hataları yapmayarak redaksiyonları da kendileri yapar hale geleceklerdir. Bu yetiyi kazandırmak için editörlerimiz makaleniz üzerinde çalışırken sizinle daima iletişim halinde olurlar. Makale tercüme ekibiyle kendinizi geliştirme fırsatı bulacaksınız.

Kendinizi geliştirme fırsatı

Kendinizi geliştirme fırsatı

Bu pratik uygulamanın yanında aynı zamanda video eğitim desteklerimiz ile de sizlere hizmet vermekteyiz. Öğrenmek istediğiniz konuları bizlere yazdığınızda konu ilgili hoca ile tartışılır ve önemine göre ya direkt size email yoluyla konunun açıklaması yapılır yada konu önemli ve başkaları için de yararlı olacağı düşünülürse su sefer video görüntüleriyle konu olabildiğince açık anlatılmaya çalışılır. Bu hizmetimiz için sizden gelecek olan sorular çok önem arz etmektedir. Makale yazma, Okuma, Proje yazma, v.b. konularda aklınıza takılan soruları sorun uzmanlarımız sizin ile görüşsünler.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Makale tercüme

Makale Tercüme ekibinde Cleveland Clinic, John Hopkins, University Hospital, Stanford Medical Center ve NYU Langone Hospitals’da çalışan tıp doktorları görev almaktadır.

Kurumsal

İletişime Geç

© 2024 Makale Tercüme. Tüm Hakları Saklıdır.

Open chat
Merhaba, alanınız nedir ve size nasıl yardımcı olabiliriz?